150 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
 

Dokun Hisset Tanı Yavru Hayvanlar Kış Kartları

  • 85,00 TL

DOKUN HİSSET TANI YAVRU HAYVANLAR KARTLARI İLE HAYVANLAR KEŞFET

Alışveriş Listeme Ekle

Karşılaştırma listesine ekle

Soru Sor

Vergiler Hariç: 85,00 TL

Stok Durumu: Stokta var

Marka: Circle Toys

İlk Dokun Hisset Kartlarım Yavru Hayvanlar

Dokunma algısı neye dokunduğumuzu bilme yeteneğimizdir. Bebeklerimiz ve çocuklarımız ne kadar farklı dokulara dokunursa, dokunsal algısı o ölçüde gelişmektedir. Başka bir deyişle, yumuşak veya sert bir tüye dokunduğumuzda o tüyün yumuşak veya sert olduğu bilgisi parmaklarımızdaki reseptörler tarafından hissedilir. Bu bilgi, merkezi sinir sistemine gönderilir ve bu algının oluşmasına sebep olur.

Dokunsal algı ne kadar gelişirse, parmak kontrolü ve parmak manipülatif hareketleri o kadar olumlu etkilenir. Bu durum ise özellikle kalem tutuşu ve düzgün yazı yazma gibi önemli becerileri olumlu yönde etkiler. Kısacası dokunsal ayırt edici sistem (algı), ince motor becerilerimizin temel taşlarındandır.

Zayıf dokunma algısı olan çocuklar küçük veya kırılgan eşyaları tutarken el-göz koordinasyonuyla alakalı sakarlıklar yaşayabilir. Kalemi “hissetmelerine” yardımcı olmak için kalemi çok sıkı tutabilirler. Circle Toys olarak bütün bu bilgilerin ışığında bebeklerimizi ve çocuklarımızın dokunma/takdil duyusunun gelişmesine katkı sağlayan Dokun Hisset Tanı’ dan sonra serinin ikinci ürünü olarak “İlk Dokun Hisset Kartlarım: Yavru Hayvanları’ ı tasarladık.

18 Karttan oluşan ürün, ön yüzde yavru hayvan ve üzerinde gerçek dokuya en yakın “dokun hisset elementi”, arka yüzünde ise anne hayvan ve o hayvanla ilgili kısa bilgiler mevcuttur.

Nasıl Oynanır?

Kartlardan herhangi bir kart seçiniz. Seçtiğiniz kartta bulunan görselin ismini seslendiriniz. Çocuğunuza görselde görüneni sorarak ismini söylemesini isteyiniz. Seçtiğiniz "Dokun Hisset” kartını çocuğunuza vererek görseldeki dokuya dokunmasını sağlayınız. Yapacağınız bu tür etkinlikler ile çocuğunuz farklı nesnelerin gerçek dokusunu fark edecektir. "Dokun Hisset Tanı” kartlarını farklı aktivitelerde kullanabilirsiniz. İyi ve sağlıklı günlerde kullanmanız dileği ile…


Son Sorular

Ürün hakkında soru sor

Yorumlar

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!